Новини сьогодні

Україна. Світ. Люди. Поради

Україна

Частині українців скасують “чорнобильську” надбавку до пенсії

Доплата непрацюючим пенсіонерам за проживання у Чорнобильській зоні, з наступного року буде виплачуватись лише тим, хто дійсно жив там з 1986 до 1993 року.

Відповідні пропозиції бюджетного комітету Ради врахував Кабмін при підготовці законопроєкту про Державний бюджет на 2025 рік, повідомляє “Судово-юридична газета”.

Уряд пропонує установити, що з 2025 року на період дії воєнного стану доплата буде здійснюватися непрацюючим пенсіонерам, які постійно проживали у зоні відселення у період з 26 квітня 1986 року до 1 січня 1993 року, у зв’язку з чим такі особи отримали статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Доплата за проживання на зазначених територіях становить 2 361 гривню.

Людям, які після аварії на Чорнобильській АЕС повернулися у зону відселення, зареєстрували своє місце проживання чи переїхали на постійне місце проживання, “чорнобильська” доплата не встановлюється.

Таким чином уряд зможе зекономити 15 млрд гривень.

Читайте також: Майже половина українців отримують пенсії менше 100 доларів