Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак підписали у Києві двосторонню угоду у сфері безпеки.
Про це повідомляє Суспільне.
Документ під назвою Угода про співробітництво у сфері безпеки між Україною і Сполученим королівством Великої Британії та Північної Ірландії підписали лідери двох країн після переговорів у Маріїнському палаці в Києві.
“Ми домовилися про щорічну підтримку України, всебічну співпрацю заради достатнього потенціалу Сил оборони та безпеки, нашого оборонно-промислового комплексу, державних інституцій і суспільних систем”, – зазначив президент.
За словами Зеленського, угода розрахована на 10 років, протягом яких британська сторона зобов’язалася надавати Україні фінансову та військову підтримку.
«Термін дії угоди може бути продовжений за аналогією до інших подібних договорів про безпеку, укладених глобальними лідерами. Саме тому надані гарантії діятимуть на час до нашого вступу до НАТО. Якщо це відбудеться раніше терміну дії цієї угоди, створена нами архітектура безпеки буде фактично інкорпорована у систему безпеки всього альянсу», – сказав Зеленський.
Цей договір став першим у сфері угод з безпеки на виконання домовленостей, узгоджених під час саміту НАТО у Вільнюсі між Україною, членами Групи семи (G7) та іншими країнами.
Зобов’язання з безпеки Великої Британії за цим документом діятимуть до вступу України в НАТО, повідомив після підписання глава держави.
“Якби такі гарантії були досягнуті у 1991 році, зокрема, з Британією, то війна не почалася б”, – переконаний президент України.
Водночас Сунак наголосив, що це перше з безпекових запевнень, які підписує Україна. Прем’єр зазначив, що Британія першою надавала Україні летальну зброю, танки, далекобійні ракети та інше озброєння.
Читайте також: Британія відправляє Україні сотні зенітних ракет після масованого удару з росії





