Новини сьогодні

Україна. Світ. Люди. Поради

Тернопільщина

Двоє мешканців Тернопільщини за вказівками з росії підпалили військове авто

У Тернополі СБУ і Нацполіція затримали двох поплічників рф, які підпалили військове авто.

Про це повідомляють у відомстві.

Зловмисниками виявилися двоє місцевих мешканців віком 54 та 56 років, які за вказівкою рашистів підпалили у дворі одного із багатоквартирних будинків Тернополя військовий фургон. Правоохоронці оперативно затримали обох спільників «по гарячих слідах».

У паліїв вилучили мобільні телефони, на яких зберігався відеозапис протиправних дій, відзнятий ними ж у якості «відеозвіту» для замовника підпалу. Детальна фіксація на відео моменту займання автомобіля була однією з ключових умов виплати російським куратором обіцяної винагороди.

Під час допиту обоє спільників зізналися та погодилися на співпрацю зі слідством. Зі слів затриманих, на одному із проросійських телеграм-каналів вони натрапили на оголошення про легкий «підробіток», автор якого пропонував 2 500 доларів США за підпал військової автівки.

Після того як вони погодилися на співпрацю, замовник надіслав їм на меседжер детальні інструкції щодо пошуку потенційної цілі та способу її підпалу.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили зловмисникам про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період) Кримінального кодексу України. Також вирішується питання щодо обрання підозрюваним міри запобіжного заходу.

Наразі фігуранти кримінального провадження перебувають під вартою. Їм загрожує до 8 років тюрми.

Читайте також: На Прикарпатті підліток разом з родичем підпалювали автівки військових