Новини сьогодні

Україна. Світ. Люди. Поради

Головне Хмельниччина

На Хмельниччині колишня голова МСЕК, яку затримали на хабарі 200 тисяч, сяде на 5 років

На Хмельниччині 5 років позбавлення волі отримала колишня голова МСЕК, яку затримали на хабарі у понад 200 000 гривень. Фігурантка обіцяла посприяти в оформлені фіктивних медичних документів чоловікам призовного віку для подальшого отримання ними групи інвалідності, повідомляє поліція.

Нагадаємо, що за даними слідства, колишня голова одного з центрів медико-соціальної експертизи м. Маріуполь, що дислокується в Хмельницькому, налагодила корупційну схему з уникнення мобілізації в ЗСУ. Фігурантка «допомагала» внутрішньо переміщеним особам чоловічої статті оформити фіктивні медичні документи, які давали право на подальше отримання ними груп інвалідності.

У ході проведення заходів із викриття протиправної діяльності оперативники управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області та слідчі слідчого управління обласної поліції за процесуального керівництва прокуратури задокументували факт вимагання 5000 доларів неправомірної вигоди (еквівалент 210 000 гривень).

16 грудня 2024 року поліцейські затримали посадовицю одразу після отримання обумовленої суми. Під час обшуків правоохоронці вилучили, окрім суми неправомірної вигоди, ще понад 26 000 доларів. Завершивши розслідування в рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, слідчі у березні 2025 року скерували справу на судовий розгляд.

Суд першої інстанції визнав жінку винною в одержанні неправомірної вигоди службовою особою, поєднаному з її вимаганням (ч. 3 ст. 368 КК України) та присудив їй покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.