Новини сьогодні

Україна. Світ. Люди. Поради

Хмельниччина

Понад вісім років вирощують овочі у теплицях: подружжя з-під Хмельницького розвиває господарство

Подружжя Юрія та Оксани Павлюків понад вісім років займається вирощуванням овочів у теплицях поблизу Хмельницького. Розпочинали з невеликого господарства, яке створили для власних потреб. Про це Суспільне Хмельницький розповіла Оксана Павлюк.

“Це наша перша теплиця. Як тільки купили цю землю — одразу її збудували, і вона служить нам донині. Спочатку вирощували продукцію лише для себе, адже тоді не було роботи, та й вік давався взнаки. Спершу садили боби, фасолю. Часник — це був лише початок”.

Понад вісім років вирощують овочі у теплицях: подружжя з-під Хмельницького розвиває господарство
Розсада капусти у теплиці подружжя Оксани та Юрія Павлюків, Хмельницький, квітень 2026 року. Суспільне Хмельницький

З її слів, з часом вони почали продавати вирощені овочі на місцевому продовольчому ринку та поступово розширили асортимент продукції.

“Вирощуємо редиску — маємо чотири сорти, зелену цибулю. Посадили огірки, кабачки, помідори — багато різних сортів. Також плануємо висаджувати кукурудзу, перець кубовидної форми. Є й полуниця, але цього року врожаю не буде, бо вона вимерзла”.

Понад вісім років вирощують овочі у теплицях: подружжя з-під Хмельницького розвиває господарство
Перші сходи овочевих культур у теплиці, Хмельницький, квітень 2026 року. Суспільне Хмельницький

Юрій Павлюк зазначив, що взимку має більше часу для відпочинку, тоді як із весни до осені працює щодня.

“О п’ятій годині вже тут — тільки починає розвиднюватися. Поки не спекотно, можна попрацювати в теплиці. Щоранку обходжу господарство: перевіряю, чи все добре, чи немає хвороб. Доглядаю рослини — сапаю, поливаю, підживлюю”.

Понад вісім років вирощують овочі у теплицях: подружжя з-під Хмельницького розвиває господарство
У теплицях поблизу Хмельницького вирощують розсаду овочів Юрій та Оксана понад вісім років, квітень 2026 року. Суспільне Хмельницький

Юрій Павлюк розповів, для підживлення рослин він використовує натуральні добрива, зокрема настій із скошеної трави.

“Якщо тепло, настій готовий приблизно за 4–5 днів, у прохолоднішу погоду — за 7–8. Процес бродіння видно за появою бульбашок — тоді він найбільш корисний. Після цього підживлюємо рослини під корінь”.

Понад вісім років вирощують овочі у теплицях: подружжя з-під Хмельницького розвиває господарство
Врожай ранньої редиски, зібраний у теплиці, Хмельницький, квітень 2026 року. Суспільне Хмельницький

Оксана Павлюк зазначила, нині подружжя має п’ять діючих теплиць і працює разом.

“Ми з Юрою вже 40 років разом. І не було такого дня, щоб ми були окремо — завжди вдвох. Навіть за хлібом у магазин ходимо разом”.

Зі слів Юрія Павлюка, в планах у подружжя розширити господарство та збудувати нові, професійні теплиці.