росія атакує енергосистему України, намагаючись створити «енергетичні острови» — ISW
Росія прагне розділити енергетичну систему України, формуючи так звані енергетичні острови, ізольовані від генерації та постачання електроенергії.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на аналітиків Інститут вивчення війни (ISW).
Загроза атомним електростанціям
Аналітики звертають увагу на заяви Головне управління розвідки ЗСУ та президента України Володимир Зеленський про те, що росія розглядає можливість ударів по підстанціях атомних електростанцій.
У ГУР попереджали, що мета таких дій — від’єднати АЕС від української енергосистеми, залишивши цивільне населення без електроенергії та тепла.
В ISW зазначають, що нещодавні атаки вже створювали загрози для атомних об’єктів під контролем України. Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомив, що протягом тижня з 12 січня військова активність пошкодила критично важливу електропідстанцію, яка забезпечує роботу Чорнобильської АЕС.
Крім того, місії МАГАТЕ зафіксували військову активність або оголошення повітряної тривоги на всіх п’яти ядерних об’єктах України.
Аналітики нагадують, що взимку Україні необхідно близько 18 гігаватів електроенергії для покриття внутрішніх потреб, тоді як фактичне виробництво нині становить приблизно 11 гігаватів, за даними президента. У разі відключення однієї або кількох АЕС від енергосистеми цей показник може істотно знизитися.
рф намагається розірвати енергосистему
В Інституті вивчення війни продовжують оцінювати, що росія намагається поділити енергетичну мережу України та сформувати енергетичні острови, ізольовані від систем генерації, постачання й передачі електроенергії.
У звіті зазначається, що російські війська завдають ударів по енергомережі з метою розділити її на дві частини вздовж умовного східно-західного розриву.
Останні удари по енергооб’єктах
Росія продовжує регулярні атаки на електропідстанції та лінії електропередач в Україні. У ніч на 19 січня було атаковано енергетичну інфраструктуру Чернігівської області: пошкоджено п’ять ключових об’єктів, без електропостачання залишилися десятки тисяч споживачів.
В Одесі після нічної атаки російських безпілотників зазнав значних руйнувань один з енергооб’єктів ДТЕК. Компанія оприлюднила масштаби пошкоджень.
В Укренерго повідомили, що протягом минулої доби атаки на енергетичну інфраструктуру відбувалися одразу в кількох регіонах. Станом на ранок 19 січня без електропостачання залишаються споживачі в Чернігівській, Одеській, Сумській, Харківській та Дніпропетровській областях.
Також взимку Укрїна стикається з іншими викликами. Наприклад, У БРОДАХ КУРСУЮТЬ ЛИШЕ ДВА МІКРОАВТОБУСИ: ЯК ВОДІЇ ГРОМАДСЬКОГО ТРАНСПОРТУ ПРАЦЮЮТЬ У СНІГОПАД




