У Тернополі підлітки до втрати свідомості побили чоловіка з інвалідністю та зняли це на відео
Невідомого чоловіка без свідомості з переохолодженням важкого ступеня та численними тілесними ушкодженнями до реанімаційного відділення госпіталізувала бригада екстреної медичної допомоги.
Потерпілого у дворі будинку виявила вранці двірник, повідомляють у поліції Тернопільщини.
Після огляду медики констатували, що у чоловіка множинні забої голови та тіла, обмороження обох стоп, оскільки він був без взуття.
З’ясувалося, що потерпілий – житель Тернополя 1997 року народження. Він інвалід з дитинства. Чоловіка в гості разом з товаришем запросили неповнолітні друзі – сімнадцятирічні хлопець та дівчина, жителі Чортківського району. Там неповнолітня студентка коледжу разом зі своїм однолітком-першокурсником тернопільського університету та знайомим вживали алкоголь у орендованій квартирі в Тернополі.
Молоді люди розпивали спиртні напої, а потім між ними виник конфлікт. Студент приревнував чоловіка до дівчини й завдав йому численних ударів по всьому тілу. Згодом до ревнивця приєдналась неповнолітня дівчина.
Неповнолітні почали завдавати удари 26-річному знайомому – били по голові та тілу руками та ногами, ременем й шваброю. Коли чоловік втратив свідомість, вони винесли його тіло у двір будинку і залишили там. Потерпілий пролежав на морозі всю ніч і лише вранці його побачила прибиральниця. Наразі він перебуває у комі.
Слідчі разом з оперативниками карного розшуку Тернопільського райуправління поліції встановили дітей, які побили чоловіка.
Начальник обласної поліції Сергій Зюбаненко повідомив, що підлітки знімали усе на відео та захоплювались своїм вчинком.
«За багато років роботи в поліції бачив різне, але з такою підлітковою жорстокістю зустрічаюся вперше», – написав Зюбаненко.
Неповнолітнім оголосили підозру відповідно до частини 2 статті 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, або вчинене групою осіб) та частини 1 статті 135 (залишення в небезпеці) ККУ. Обрали їм й запобіжний захід – тримання під вартою без права внесення застави. Процесуальне керівництво здійснює Тернопільська окружна прокуратура.
За ці правопорушення дітям загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років. Тривають слідчі дії.





