Новини сьогодні

Україна. Світ. Люди. Поради

Сталося

Українських полонених змушують вступати до «добровольчих формувань» окупантів

Російська влада примушує українських військовополонених вступати до «добровольчих формувань», які воюватимуть в Україні.

Про це повідомляють фахівці Інституту вивчення війни.

Аналітики зазначають, що це є очевидним порушенням Женевської конвенції про військовополонених.

Відзначимо, що напередодні росЗМІ писали, що добровольчий батальйон «Богдан Хмельницький» нібито завербував близько 70 українських військовополонених з різних російських колоній. За словами пропагандистів, батальйон розпочав підготовку і після завершення навчання буде розгорнутий на невизначеній ділянці лінії фронту.

«Примушування військовополонених до участі в бойових діях є порушенням Женевської конвенції про військовополонених, яка передбачає, що жоден військовополонений не може бути відправлений або утримуватися в районах, де він може потрапити під вогонь у зоні бойових дій, а також не може використовуватися на роботах, які мають шкідливий для здоров’я або небезпечний характер», – наголошують в ISW.

Тим часом російська окупаційна адміністрація провалила план з примусової мобілізації мешканців тимчасово захопленого Криму.

Читайте також: Окупанти “засудили” до 27 років полоненого бійця з Прикарпаття